Haberler
Mobil Oyun Atölyesi Tasarımları Tanıtıldı
Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı ve Turkcell Geleceği Yazanlar Sosyal Sorumluluk Projesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi’ tasarımları görücüye çıktı
PISA Verileriyle Avrupa Birliği ve Türkiye'de Eğitim Konferansı Gerçekleşti
'PISA Verileriyle Avrupa Birliği ve Türkiye'de Eğitim' Konferansı, OECD Eğitim Bölümü Direktör Yardımcısı ve Genelekreter Eğitim Politikaları Özel Danışmanı Andreas Schleicher'in katılımıyla gerçekleşti.
Türkiye'nin Geleceği BAU'da Tartışıldı
Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. David Bloom, BAU Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenen konferans ve yuvarlak masa toplantısında, iş sektörünün önemli isimleri, gazeteciler ve öğrenciler ile bir araya geldi.
I. Ulusal "Okulda Üniversite" Sempozyumu Düzenlendi
Türkiye’de ilk kez BAU tarafından hayata geçirilen ve öğretmen yetiştirme konusuna yeni bir soluk getiren ‘Okulda Üniversite’ eğitim modeli, “Birinci Ulusal Okulda Üniversite Sempozyumu’nda masaya yatırıldı.
12. Ulusal Sinirbilim Kongresi Başlıyor
12. Ulusal Sinirbilim Kongresi, BAU ev sahipliğinde BAU TIP desteğiyle 28 - 31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Sözlü ve poster özet gönderimi için son tarih 15 Nisan Salı günüdür.
'Kampüsüm Dünya' Zincirine Yeni Bir Halka Eklendi: BAU KÖLN Açıldı
“Kampüsüm Dünya” anlayışıyla dünyanın farklı noktalarında kampüs ve akademik merkezler açan BAU yeni adımını Almanya Köln akademik merkezini açarak attı.
Rebecca Raue Sergisi BAUART Galeri'de
BAUART Galeri sergi serisi Berlinli sanatçı Rebecca Raue’nin “Beyond There Is What Lies Within” başlıklı sergisiyle devam ediyor. Bahçeşehir Üniversitesi bu açılışla birlikte “İstanbul Berlin Sanat Köprüsü” çerçevesinde büyük bir adım daha atıyor.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek Siyaset Okulu'nda
Siyaset Okulu’nun 11. haftasında Hükümet ve Liderlik Okulu ve Basın Konseyi tarafından düzenlenen oturumun açılış konuşmasını TBMM Başkanı Cemil Çiçek gerçekleştirdi.
BAU Tenis Takımı Türkiye Şampiyonu
'Türkiye Üniversiteler Tenis Süper Ligi'ne katılan Bahçeşehir Üniversitesi Kadın Tenis Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.
"İstanbul’da Ulaşım ve Trafik Anketi"nin Sonuçları Açıklandı
BAU Ulaştırma Mühendisliği’nin İstanbul’da ikamet eden yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla hazırladığı “İstanbul’da Ulaşım ve Trafik Anketi”nin sonuçları, kamuoyuyla paylaşıldı.
Eğitime ve İşgücüne Destek Ödülü
MESS Eğitim Vakfı, Bahçeşehir Üniversitesi'ne; eğitime ve işgücüne verdiği destekten dolayı plaket verdi.
"Simone de Beauvoir: Yaşamı, Görüşleri ve Eserleri" BAU Yayınları'ndan Çıktı
Modern kadın hareketinin öncülerinden Simone de Beauvoir’ın yaşamı, felsefesi ve eserlerinin konu alındığı “Simone de Beauvoir: Yaşamı, Görüşleri ve Eserleri” Bahçeşehir Üniversitesi Yayınları'ndan çıktı.
Yayınlar / Makaleler

Bahçeşehir Üniversitesi Akademik Yayınlar Bülteni'ni görmek için tıklayınız

Faydalı Linkler
BAU @İnstagram
Multimedya
Bahçeşehir Üniversitesi Tanıtım Videosu
BAU MAP