SAE Institute ile Eğitim Protokolü İmzalandı

Türkiye’deki ilk eğitim protokolünü Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile imzalayan SAE Institute, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin eğitim programları ve BAU Ses Teknolojileri Yüksek Lisans programı kapsamında hem öğrenci paylaşımı hem de mekan paylaşımları konusunda işbirliği yapacak. 1976 yılında Avustralya’da kurulan ve şu anda 56 kampüsü ile dünyanın 26 ülkesinde eğitim hizmeti veren SAE Institute, yalnızca ses alanında değil digital film& animasyon ile birlikte oyun tasarımı konularında da eğitim veriyor.

Bu işbirliği kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri portfolyo ve ön bilgi edinme konusunda SAE eğitimlerinden yararlanabilecek ve ortak dersler, seminerler ve workshoplar her iki okulun kampüsünde de gerçekleştirilecek. Uzun vadede sektöre yönelik eğitimler verilmesi ve bu eğitimin ses bölümleri haricinde, dijital film animasyon ve iletişim fakülteleri kapsamında da geliştirilmeleri sağlanması hedefleniyor. Öğrencilerine burs imkanları sağlayan SAE’de eğitim almak isteyenlerin Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi olduklarını belgelemeleri yeterli olacak.

SAE Institute ile gerçekleştirilen işbirliğinin imza töreni ise BAU Galata Kampüsü’nde gerçekleşti. İşbirliği kapsamında hazırlanan protokol, BAU İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatoş Adiloğlu ve SAE Institute Ses Mühendisi ve SAE İstanbul Yöneticisi Tolga Tolun tarafından imzalandı.

 

Bu içerik 12/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..