BAU İletişimliler için Hem Eğitim Hem de İş Deneyimi Fırsatı: Başvurular Başladı

BAU İletişimliler için hem eğitim hem de iş deneyimi fırsatı.

2017-2018 Güz Dönemi için başvurular başladı.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin “Sektörle İşbirlikleri ile Eğitim Modeli” 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde de eğitim partnerleri olan Ciner Medya Holding, LeoPR, Publicis One, Digitürk, 4129Grey, Digital, BrandfFace, 1000 Volt, Sinefekt, ETS Tur, BestImage ve MullenLowe ile devam ediyor. BAU İletişim Fakültesi öğrencileri, bu işbirlikleri sayesinde iletişim dünyasında farklı alanlarda çalışarak meslek pratikleriyle erkenden tanışma ve sektörel deneyime sahip olma şansını yakalıyor.

PROJE ÖN BAŞVURU FORMU

2017-2018 Güz Dönemiakademik takvime göre 18 Eylül tarihinde başlayacaktır. Bu projeye katılımınız kesinleştiği zaman 14 hafta boyunca, haftanın üç günü eğitim partnerlerimizin iş yerlerinde çalışmaya başlayacaksınız. Faküte tarafındaki işleyişte; seçmeli ders slotlarınızdan ikisini ve eğer isterseniz mezuniyet için gerekli yaz stajınızı da tamamlama şansına sahip olacaksınız. Program Güz dönemi boyunca haftanın 3 günü devam edecektir. Kalan 2 günde fakültede seçtiğiniz diğer derslere katılabileceksiniz. Programa ön başvuruyu yapmadan önce lütfen güz döneminde almanız gereken dersleri kontrol edip haftada üç gününüzü boşaltabileceğinizden emin olun. (Haftanın hangi 3 günü olacağının kararını, okuldaki ders programınız belli olduğunda eğitim partnerinin koordinatörü ile verebilirsiniz.)

Tercih edeceğiniz eğitim partneri ve bölümleri, aşağıdaki formda belirtilen açıklamaları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. Başvuru sırasında en fazla 4 farklı eğitim partneri ve bu eğitim partnerlerimizin öğrenci kabul eden departmanları 4’ten fazla ise yine en fazla dört farkı departman için tercih yapabilirsiniz. Yerleştirmeler, eğitim partnerlerimizin İnsan Kaynakları ekiplerinin gerçekleştireceği mülakatlar sonrasında başvurduğunuz bölüme uygunluğunuz değerlendirilerek gerçekleştirilecektir. Eğitim partnerlerimizin öğrenci kabul edeceği departmanlardan bazıları için özellikle tanımlanmış kriterler mevcuttur. Örneğin; bazı kreatif departmanlar mülakat öncesinde ya da mülakat  sırasında değerlendirmelerini protfolyolar üzerinden yapacaktır. Lütfen departmanlar ile ilgili açıklamalara dikkat ediniz.

Mülakatlar 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Mülakatlara birebir katılmadığınız takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Eğitim partnerlerine göre mülakatların gün ve saatleri size telefon ve e-Mail yoluyla bildirilecektir. BAU İletişim Fakültesi sosyal medya hesaplarında da mülakat tarihlerini takip edebilirsiniz. (Lütfen başvuru formuna güncel telefon numaralarınızı ve e-Mail adreslerinizi yazmayı unutmayınız). Mülakatlar sonrasında projeye katılımı kesinleşen öğrencilerimizin ders atanma işlemleri 11-15 Eylül 2017 haftasında yapılacaktır. Aynı hafta içerisinde staj sigortalarınızın yapılabilmesi için gerekli prosedürü Bahçeşehir Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı ile tamamlayabilirsiniz. Proje ile bağlantılı olarak seçmek istediğiniz ders slotlarına (DEP / Non DEP / GE Elective) fakülte danışmanınız ile karar verip, Öğr. Grv. Tanzer Ercanpolat’a ve Nurtaç Şen’e e-Mail yoluyla (tanzer.ercanpolat@comm.bau.edu.tr / nurtac.sen@comm.bau.edu.tr) bildirmeniz gerekmektedir. Bu proje için özel olarak açılan derslerin atamaları fakültemiz tarafından gerçekleştirilecektir. Bu proje için NMD4111 Media Applications I, NMD4115 Media Applications II, NMD3204 New Media & Journalism ve GEP0305 Communication Practices dersleri oluşturulmuştur. Bu derslerin haricinde başka herhangi bir seçmeli ders proje kapsamında üzerinize atanamaz ya da seçtiğiniz herhangi bir dersi bu projeye saydıramazsınız.

Ders atama işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için lütfen derslerin atanacağı slotlarınızın müsaitliğini, 6 ulusal (iki ders için 3+3) kredi almaya müsait kredi boşluğunuzun olup olmadığını kontrol ediniz. (Bir dönem içerisinde seçtiğiniz tüm derslerin 20 ulusal krediyi aşmaması gerekir, mezuniyet durumunda olan öğrenciler için ve ortalaması 3.75’in üzerinde olan öğrenciler için ek kredi, danışmanınızın fakülte sekreterliğine yazacağı bir dilekçe ile talep edilebilir) Yaz stajı için, prosedür olarak bölümlerinizdeki staj sorumlusu öğretim elemanlarından bilgi alabilirsiniz. Yaz stajınızın dönem sonu sayılabilmesi için işlemleri lütfen danışmanınız ile koordineli bir şekilde takip edin. Dönem başında Yaz Stajı derslerini seçip, dönem sonunda staj evraklarınızı teslim ederek süreci tamamlayabilirsiniz. Bölümünüzün yaz stajları ile ilgili uygulama şeklini bölümünüzün stajdan sorumlusu öğretim elemanından öğrenebilirsiniz.

Bu projeye dahil olan öğrencilerimiz 2017-2018 Güz döneminde 14 hafta boyunca eğitim partnerimiz tarafından belirlenen tüm kurumsal zorunluluklara ve mesai saatlerine uymak zorundadır. Fakülte tarafında yönetmelik ile belirlenen %75 devam mecburiyetinin eğitim modelinde karşılığı 7 iş günüdür. Proje devamlılığınız eğitim partnerlerimizin insan kaynakları bölümleri tarafından takip edilecektir. Mesainize herhangi bir sebebten dolayı gidemeyeceğiniz zaman, görev aldığınız departmanın koordinatörüne bilgi vermekle yükümlü olduğunuzu unutmayın.

Öğrencilik haklarınız gereği, dilerseniz projeye katılımınızı kendi isteğinizle bırakabilirsiniz. Böyle bir durumda, yönetmelik gereği dönem içerisinde sadece bir ders bırakılabildiği için, üzerinize atanan iki seçmeli dersten birini withdraw edebilirsiniz, diğer dersten de devamsızlıktan kalmış sayılırsınız. Üzerinize atanan iki seçmeli dersin geçme notu, dönem sonunda eğitim partnerlerimiz tarafından verilmektedir. Proje dönemi içerisinde gerçekleştirdiğiniz tüm çalışmaların kopyalarını kaydederek dönem sonunda birer kopyalarını koordinatörünüze teslim etmekle yükümlüsünüz. Proje süresince tüm sorunlarınızı dönem başladığında sizinle iletişime geçecek fakülte koordinatörünüz ile paylaşabilirsiniz. Projeye kabul edildiğiniz takdirde, staj sigortanızın yapılabilmesi için Bahçeşehir Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından sizden talep edilecek evrakları hazırlayarak Personel Daire Başkanlığı’na teslim etmeniz gerekecektir. Tercih işlemlerine başlayabilmek için başvuru formunda yer alan, projeye katılım ile ilgili tüm açıklamaları ve zorunlulukları içeren bu metni okuduğunuza dair onay vermelisiniz. Sizden istenen kimlik bilgilerinizi doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduğunuz takdirde, onayınız sonrasında tercih işlemlerine başlayabilirsiniz. 

Herhangi bir eğitim partneri tarafından programa kabul edildiğiniz takdirde, slot sistemine işlenecek dersler için slot dönemi ve slot tipi tercihlerinizi işaretlemeyi unutmayın. (Bu program için açılan dersler; NMD411, NMD4115, NMD3204, GEP0305. Bu derslerin haricinde başka dersler slot sisteminize eklenemez. Programa iki kez katılan öğrencilerimiz farklı dönemlerde olmak üzere toplam 4 ders alabilirler. NMD kodlu dersleri DEP ya da NONDEP olarak slotlarınıza işletebilirsiniz. GEP kodlu ders GE dersi slotlarınıza işlenecektir. Belirlenen bu dört derside alan öğrencilerimiz isterlerse ders seçmeden programa katılabilirler.) Programa kabulünüz sonrasında tercih ettiğiniz slot dönemi ve tipine göre dersler 11 Eylül haftasında slotlarınıza işlenecektir. 

Birinci Ders

İkinci Ders

Tarafınızdan istenilen tüm kimlik bilgileri OIS sistemi üzerinden erişilebilen bilgilerdir. Başvuru sürecini hızlandırmak ve oluşabilecek hataları azaltmak için sizden talep edilmektedir.

Toplam 12 eğitim partnerimiz içerisinden 4’üne başvuru yapabilirsiniz, başvuru yaptığınız eğitim partnerinin öğrenci kabul eden 4’ten fazla departmanı varsa yine bu departmanlar içerisinden sadece 4 tanesini seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İlgi ve bilgi alanlarınız doğrultusunda kariyer hedeflerinizi de göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapmadan fakülte danışmanlarınız ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

Habertürk

Açıklama

Medya

Bölümü

Öğrenci Sayısı

Tercih

Spor ile ilgili

Gazete

Spor

4

Fotoğraf bilgisine sahip

Gazete

Haber Merkezi

3

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek

Gazete

Eğitim

1

Sağlık alanında uzmanlaşmak isteyen tercih sebebi

Gazete

Sağlık

1

Magazin, kültür - sanat, sinema, tiyatro ilgili

Gazete

Magazin

3

Röportaj ağırlıklı fotoğraf bilgisine sahip,

Gazete

Haftasonu Ekleri

2

Röportaj ağırlıklı fotoğraf bilgisine sahip,

Gazete

Bölgesel Ekler

2

Sayfa tasarımı alanında uzmanlaşmak isteyen

Gazete

Grafik

3

Spor ve ve özellikle İddia ile ilgili

Gazete

İdiaa

2

Ekonomi ile ilgilenen ve iyi derecede İngilizce bilen

Gazete

Ekonomi

2

İyi derecede İngilizce haricinde bir veya 2 dil daha bilen

Gazete

Dış Haber

1

Sosyal medya alanına ilgili, internet dünyası ile yakından ilişki kuran tercihen PhotoShop ve kurgu programlarına hakim

Internet

habertürk.com

4

Sosyal medya alanına ilgili, internet dünyası ile yakından ilişki kuran

İnternet

ht.hayat.com

1

İyi derecede İngilizce bilen, hızlı klavye kullanabilen özellikle siyaset ile ilgili

Gazete

Özel Röportaj

1

Sosyal medya ve kurumsal alanda çalışacak, alana ilgili

Holding

Kurumsal İletişim

3

Habertürk Dijital Haber Merkezi

Gazete

Haber Merkezi

10

*2 aday Kurumsal İletişim, 1 aday Kurumsal İletişim Sosyal Medya 

 

LeoPR

www.leopr-tr.com

Bölümü

Öğrenci Sayısı

Tercih

Halka İlişkiler

6

Publicis One

www.lioncommunications.com

Bölümü

Öğrenci Sayısı

Tercih

Copywriter (Metin Yazarı)

3

Art Director (Tasarım)

3

Media

6

PR

2

Account Manager (Müşteri Temsilcisi)

4

4129Grey

www.grey.com/turkey

Bölümü

Öğrenci Sayısı

Tercih

Sanat Yönetmeni (Mülakat sırasında portfolyo gösterilmesi gerekmektedir)

-

Yazar

-

Dijital Strateji/strong>

-

Sosyal Medya Yöneticisi

-

Müşteri İlişikileri

-

Prodüksiyon

-

Sosyal Medya Analiz

-

Digitürk A.Ş

Bölümü

Pozisyon

Öğrenci Sayısı

Tercih

Eğlence İçeriğinden Sorumlu Kıdemli Grup Başkanlığı

Yayın Yönetim

2

Eğlence İçeriğinden Sorumlu Kıdemli Grup Başkanlığı

Editör Asistanı

1

beIN Sports/Teknik

Teknik İşletme (Akreditasyon süreçlerine destek)

1

beIN Sports/Program-Haber

Editör/Muhabir

2

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Grup Başkanlığı

-

1

Related Digital

www.relateddigital.com

Marka

Departman

Görev Alacak Pozisyon

Bağlı Olunacak Yönetici

Öğrenci Sayısı

Tercih

Euromessage

Marketing/Commercial

JR. Pazarlama Uzmanı

B. Cemre PAÇUN / Mehveş ALTUN

1

Euromessage

Marketing

JR. İçerik Uzmanı

B. Cemre PAÇUN

1

Euromessage

Commercial

Çok Çeşitli

Mehveş ALTUN

2

Madebycat

Tüm Birimler

Web- Mail - Social Media Süreçleri

Özkan YURDUSEV / Begüm ESER

2

Madebycat

UI

HTML / Front End

Özkan YURDUSEV / Begüm ESER

2

Madebycat

Social Media

JR. Social Media Specialist

Özkan YURDUSEV / Begüm ESER

2

Madebycat

Client Services

JR Project Manager / JR. Account Manager

Özkan YURDUSEV / Begüm ESER

2

Semanticum

IT

JR Developer

Mustafa BİLGE / İ. Sedat ÖZKAN

2

BrandFace

www.brandface.tv

Bölüm

Öğrenci Sayısı

Tercih

Video Kurgu

3

Pazarlama Departmanı

1

ETS Tur

Bölüm

Açıklama

Öğrenci Sayısı

Tercih

İçerik ve Sosyal Medya

Pazarlama odaklı metin yazımı, otel tanıtım metinleri yazımları, dijital pazarlama materyalleri için içerik üretimi ve sosyal medya iletişimi konusunda tecrübe edinecek.

1

E-ticaret Kategori Yönetimi

Otel iletişim ve içerik temin süreçleri, web içerik düzenleme, güncelleme, fotoğraf seçimi vb. konularda tecrübe edinecekler.

3

Marka Yönetimi

Basın ve Halkla İlişkiler Departmanının günlük işlerinde yardımcı olacak, marka ve prodüksiyon ajansı ile olan süreçleri takip ve tecrübe edecek

1

Ürün Yönetimi

Etstur'un dijtal envanterinde bulunan; ürünler üzerinde görev alacaktır, seçmeli derslerinden COP4321 dersini almış olması tercihimizdir.

1

İkamet edilen yer olarak Anadolu yakası ya da Anadolu yakasına kolay ulaşım sağlanan lokasyonlarda Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş vb. oturmaları öğrencilerin ulaşımda zorlanmamaları adına tercih edilebilecektir.

1000Volt

www.1000volt.com.tr

BÖLÜM

ÖĞRENCİ SAYISI

Tercih

Color

-

Ses

-

3D Animasyon

-

Görsel Efekt

-

Kurgu

-

Sinefekt

www.sinefekt.net

Bölüm

Öğrenci Sayısı

Tercih

Görsel efekt sanatçısı olarak yetiştirmek için.

1

- İyi İngilizce
- Matematik zekasına sahip
- Açık düşünce yapısı, araştırma odaklı, okuyup yorum yapabilen
- Oyun motoru, programlama dili, algoritma kurabilme gibi yetiler tercih sebebi olacaktır.

BestImage

www.bestimage.com.tr

Bölüm

Öğrenci Sayısı

Tercih

Videographer

1

Grafik Tasarımcı

1

İçerik Editörü

1

SM Yöneticisi

1

Alanda kullanılan programlara hakim.

MullenLowe

istanbul.mullenlowe.com

Bölümü

Pozisyon

İstenen Özellikler

Kişi Sayısı

Tercih

Kreatif

Yazar

İyi derecede İngilizce bilen (International students accepted - Good command of English)

1

Kreatif

Art

İyi derece Photoshop, Illustrator ve InDesign kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen

1

Müşteri İlişkileri

-

İyi derece Farsça ve İngilizce bilen (International students accepted – Good command of Persian and English)

2

Müşteri İlişkileri

-

İyi derece İngilizce bilen

2

Prodüksiyon

-

İyi derece İngilizce ve film yapım sürecini bilen (International students accepted - Good command of English and dominate the film making process)

1

Bu içerik 11/08/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..