BAU Idea Açıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Innovative Design Academy BAU IDEA, geleceğin tasarımcılarını yetiştirmek için hazır! BAU Idea 18 Kasım 2017'de açıldı. 

IDEA Nedir?

IDEA, inovasyonun gücüne inanarak teknolojiyi sanat ve tasarım ile buluşturan yenilikçi bir eğitim akademisidir. Temeli uygulamaya dayanan, teorinin sürekli pratik ile desteklendiği dinamik bir eğitim modeli sunmaktadır. Eğitim süreçleri her öğrencinin kendi hedefi doğrultusunda belirlenir. Sunulan eğitim programları iki aylık modüllerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Farklı bilgi birikimine sahip öğrenciler, kendi seviyelerine ve ihtiyaçlarına göre sunulmuş olan eğitim modüllerini birleştirerek, kendi eğitim süreçlerini oluştururlar. Profesyonel ekipmanlara sahip modern ve donanımlı stüdyolarımız, öğrencilerin basit alıştırmalardan profesyonel projelere varıncaya kadar, bir­çok iş sürecini gerçekleştirebilecekleri bir uygulama ortamı sunmaktadır.

IDEA eğitim programları, günümüzde medya ve tasarım dünyasında ihtiyaç duyulan esnek kariyer planlaması temel alınarak tasarlanmıştır. IDEA bu kapsamda Audio & Sound Design, Visual Design, Filming & Video Design, Game Design alanlarında eğitim vermektedir.

IDEA, öğrencilere bu farklı disiplinlerden oluşan eğitim içeriklerini bir araya getirebilecekleri fonksiyonel bir eğitim yapısı sunar. Örneğin, öğrenciler ses teknolojileri alanında aldıkları eğitimleri film tasarımı eğitimleri ile birleştirerek görsel alanda profesyonel film ve video prodüksiyonlarını üretip ardından ürettikleri görsel materyallerin ses tasarımı ve ses miksajı gibi post prodüksiyon süreçlerini kendileri yönetebilecektir.

Bu içerik 19/11/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..