İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü dünya kenti İstanbul'un merkezinde olmanın vermiş olduğu avantajları geniş yurtdışı bağlantı ağı ile daha da zenginleştirerek iç mimar adayı öğrencilerin mesleki vizyonlarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda her dönem birçok yurt içi-yurt dışı yaz okulları düzenlenen bölümün öğrencileri ayrıca Avrupa ve Amerika bağlantıları ile öğrenci değişim programlarına katılabildikleri gibi Berlin Kampüsü olanağı ile de farklı dönemlerde yurt dışında eğitim alma şansına sahiptir. 

Mekan düzenlenmesini estetik ve teknik bilgi ile bütünleştirerek, özgün çözümler geliştirmeyi amaçlayan lisans programı öğrencileri iç mekan tasarımı yapmanın yanı sıra, mobilya ve kullanım eşyaları tasarlamak, işlevini yitirmiş yapılara yeni kimlik kazandırmak, tarihi eser olarak belirlenmiş yapıların iç mekanlarında düzenlemeler yapabilmektedir.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü kapsamındaki teorik dersler ve stüdyo ortamında öğrenci ile birlikte yürütülen uygulamalı dersler ulusal ve uluslararası alanda farklı deneyimlere sahip meslek adamlarından oluşan bir öğretim kadrosu tarafından verilmektedir. 

4-12-2013 10:43 tarihinde güncellendi.