The New Talk - Politics and New Journalism

Yer: B Konferans Salonu
Tarih: 28/04/2015
Saat: 13:30

Bahçeşehir Üniversitesi, ilki 28 Nisan’da gerçekleştirilecek The New Talk uluslararası konuşmalar dizisiyle dünya çapında medya profesyonellerini Türkiye’de ağırlayacak.

Bahçeşehir Üniversitesi, medyanın yeni dünyadaki yeni kurallarını İstanbul’da belirleyecek. İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü’nün tasarladığı “The New Talk” konferans serisinde dünyanın önde gelen gazetecileri, medya yöneticileri, akademisyenleri ve ekonomi uzmanları Bahçeşehir Üniversitesi’nde konuşacak. Birincisi 28 Nisan’da düzenlenecek olan konuşma serisinin ilk konukları; dünyanın önemli gazetecilerinden, ödüllü yazar Christopher Dickey ve yakın zamanda önemli bir seçim yaşayan Yunanistan'dan genç gazeteci Michael Angelos Konstantopoulos olacak.

Ortadoğu konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından olan Christopher Dickey, konuşmasında Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren Ortadoğu’daki durumu, karışıklığı ve medyanın Ortadoğu’daki sistemlerde nasıl bir yere sahip olduğunu katılımcılarla paylaşacak. Michael Angelos Konstantopoulos ise Türkiye’nin batı komşusu Yunanistan’daki krizi, seçim sürecini, yakından takip ettiği Syriza’yı ve ekonomik bağımsızlık ilkesiyle hareket eden yeni bir habercilik anlayışının mümkün olup olmadığını paylaşacağı bir konuşma yapacak.

Moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi ve The New Talk Koordinatörü Mahmut Çınar’ın yapacağı ilk konferans, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü B Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz olduğu The New Talk’ta konuşmacıların, katılımcıların sorularını yanıtlayacağı soru-cevap bölümü de yer alacak.

28/04/2015

Bu içerik 24/04/2015 tarihinde güncellenmiştir.