Siyaset Okulu Bursa Sertifika Programı

SİYASET OKULU BURSA SERTİFİKA PROGRAMI

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nun Türkiye’de gerek ismiyle ve formatıyla gerekse içeriğiyle bir ilk olarak düzenlediği Siyaset Okulu Programı, Bursa’da da düzenlenmektedir.

Tarihteki önemli konumu ve misyonu ile günümüzde, Türkiye’de siyasetin kalbinin attığı en önemli merkezlerden biri olan Bursa, yerel siyaseti ve medyasıyla da her daim Türkiye gündeminin ilgi odağında olmuştur. Böyle bir ortamda farklı görüşler ve fikri, ilmi ve siyasi farklılıkların saygı ve karşılıklı anlayış çerçevesinde temsiline bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek açısından Siyaset Okulu İstanbul dışında ki ikinci programında da Bursa’ya konuk oluyor.

Program Amacı:

Siyaset Okulu Bursa  programının amacı; küreselleşen dünyada siyasetin ve siyasetçinin değişen profiline uyum sağlayabilmek için bugünün ve yarının lider adaylarını objektif bilgi ve verilerle donatmaktır. Programda, Türkiye’nin geçmişten günümüze yaşanan önemli olay ve dönemlerinin yalnızca teorik olarak değil; olayların sebep – sonuç ilişkilerinin, icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim adamları ve iş adamları tarafından aktarılmasıdır.

Program Özellikleri:

Siyaset Okulu Bursa sertifika programı her akademik yıl 5  hafta boyunca cumartesi günleri düzenlenmektedir. Program dili Türkçe’dir. Her cumartesi gerçekleştirilen program saat 10:00’dan 16:45’e kadar devam etmektedir. Her hafta bir buçuk saat süren dört ila beş ayrı oturum olarak gerçekleştirilen programda her oturum soru-cevap kısmıyla son bulur. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir.

Program İçeriği:

Siyaset Okulu Bursa’da Türkiye’nin birçok önemli siyasi konusu, geçmişten günümüze yaşanan olaylar ve süreçler dâhilinde değerlendirilir. Her akademik yıl Türk siyasi gündemine göre konu başlıklarının uyarlandığı Siyaset Okulu programının içeriğini aşağıdaki ana konular oluşturur.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu içerik 23/01/2015 tarihinde güncellenmiştir.