Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı Açıldı

Türkiye’nin ilk Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı BAU’da açılıyor!

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren BUG Oyun Laboratuvarı, Türkiye oyun sektörü için bir adım daha ileriye giderek, ilk Oyun Tasarımı Yüksek Lisans programını açıyor.

2014-2015 akademik yılı güz döneminde başlayacak olan Oyun Tasarımı yüksek lisans programı, tasarım derslerinin dışında Oyun Sanatı, Oyun Çalışmaları, Oyun Prodüksiyonu, Oyun Ekonomisi ve Oyunlaştırma gibi farklı alanlara yönelerek disiplinlerarası bir kurgu izliyor. Program, modüler ders sistemi ve proje tabanlı ders işleyişi ile de fark yaratıyor. Alanın önde gelen ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde olan program, aynı zamanda öğrencilerine kendi takımlarını kurma ve projelerini yatırımcılara sunma imkanı da tanıyor.

Programın açılış hikayesi ise Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nün 2012 yılında BUG Oyun Laboratuvarı'nı kurmasıyla başlıyor. BUG şimdiye kadar düzenlediği pek çok etkinlik ve eğitim atölyesi ile oyun tasarlamak ve geliştirmek isteyen birçok amatör ve profesyonel insanı bir araya getirmiş, davet ettiği yabancı uzmanlar ile bilgi transferi sağlamış ve dolayısıyla komünitenin kurulmasına önemli katkılarda bulunmuş bir girişim. Türkiye’de bir ilk olacak Oyun Tasarımı yüksek lisans programı nam-ı diğer "Master BUG" işte böyle bir deneyim ve network altyapısı üzerine inşa ediliyor ve oyun sektörünün gelişmesi adına önemli bir adım vaat ediyor.

Oyun geliştirmek isteyen girişimciler için bir buluşma noktası haline gelen BUG, şimdi de Master BUG ile akademik ve sektörel anlamda oyun dünyasının mutfağına girme fırsatı sunuyor, alana dair uzmanlaşmak isteyenleri oyuna davet ediyor.

Başvuru ve bilgi için: bug@bahcesehir.edu.tr

 

 

Bu içerik 12/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..