SİZİ ARAYALIM

İleri Oyunculuk'la ilgili daha fazlası için bilgi almak ister misiniz?
Örnek:(532)-532-3232
  

İleri Oyunculuk

Program Adı: İleri Oyunculuk
Program Dili/Türü:Türkçe/Tezli
Program Koordinatörü: Ali Düşenkalkar
Koordinatör Yardımcısı: Sinem Eray
E-posta: sinem.eray@gss.bau.edu.tr


PROGRAM TANIMI

Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü Yüksek Lisans Programı, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı bir programdır. İleri Oyunculuk Bölümü, tezli bir program olup 4 dönem, 2 yıllık bir eğitimi kapsamaktadır.


Eğitim programının 1. yılında ve 1. Döneminde: Diksiyon ve Konuşma, Oyun ve Oyunculuk Araştırmaları, Ses ve Beden Dili ve Tiyatro Tarihi Eğitim programının 1. yılında ve 2. Döneminde: Konuşma Eğitimi, Oyunculuk Geliştirme, Beden ve Hareket, Türk Tiyatrosu Eğitim programının 2. yılında ve 1. Döneminde: Oyunculuk Seminerleri ve Atölyeler, Tez, Hareket, Sahne Dili. Eğitim programının 2. yılında ve 2. Döneminde: Tez dersleri verilmektedir.


Varoluştan beri kendini ifade etmek isteyen ve oyun(oyuncuk) oynayan insanın duygu , düşünce , ritm , hareket , ses ve kendini tanıma - araştırma çalışmaları ile temel oyunculuk yollarını bireyde ifade arayışlarıyla geçen dopdolu bir eğitim.


İleri Oyunculuk Bölümü’ndeki bütün dersler Türkçe olarak işlenmekte ve alanında uzman kişiler tarafından verilmektedir. Eğitim kadrosunda bölüm başkanlığında Ali Düşenkalkar olmak üzere Buket Çelik ve Senem Cevher yer almaktadır.

Programa alımlar mülakat ile gerçekleştirilmektedir.

Mülakatlarda 2 Tirad 1 Şarkı 1 Şiir istenmektedir.

Bu içerik 11/07/2017 tarihinde güncellenmiştir.