PDRM

HAKKIMIZDA

Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, öğrencilerin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemeyi, bu amaçla öğrencilere üniversite hayatlarına uyumu kolaylaştıracak becerileri kazandırmayı hedefler. Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (PDRM), Öğrenci Dekanlığı’na bağlı olarak hizmet veren bir birimdir. Beşiktaş ana kampüste ve Şişli kampüste olmak üzere, merkeze bağlı iki ofisi bulunmaktadır. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi ofislerinde uzman psikologlar görev yapmaktadırlar. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nde verilen tüm hizmetler ücretsizdir. Tüm ofislerde randevu sistemiyle çalışılmaktadır.

AMACIMIZ VE İLKELER

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, öğrencilerimizin, kendilerini ve yaşamlarında karşılaştıkları durumları daha iyi anlamalarını, kişisel amaçlarını belirlemelerini, kişisel ve ilişkisel problemler karşısında etkin başetme yöntemleri geliştirebilmelerini hedefler. Bu amaçla, koruyucu ruh sağlığı hizmetleri sunar.
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nde verilen tüm hizmetlerde Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği’nce belirlenen ilkelere sadık kalınmaktadır. Merkeze başvuran kişilere ait tüm bilgiler etik kurallar dahilinde gizli tutulur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Üniversitemiz bünyesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’ne ait ofislerde hafta içi 8:30-17:30 saatleri arasında hizmet verilmekte ve randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Randevu taleplerinizi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi ofislerine birebir gelerek, telefon veya e-mail üzerinden uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
Şişli Kampüs, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Ofisi:
1.kat, Konferans Salonu 1 yanı, Şişli-İstanbul

Uzman Klinik Psikolog Nihan Sefer
Tel: (0212) 381 09 92 E-posta: nihan.sefer@dso.bau.edu.tr

Uzman Psikolog Aylin Deniz Ülkümen
Tel: (0212) 381 06 16 E-posta: aylindeniz.ulkumen@dso.bau.edu.tr

Bu içerik 31/01/2017 tarihinde güncellenmiştir.