Küresel Rekabette Bilim Eğitimin Önemi

Küresel rekabette güçlü bir Türkiye için fen liselerinin öneminin anlatılacağı, fen liselerinin mevcut durumunun tespiti için yapılan anket sonuçlarının paylaşılacağı Küresel Rekabette Bilim Eğitimi: Fen Liseleri Sempozyumu, 26 – 27 Mayıs tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirilecek

İstanbul Atatürk Fen Liseliler Derneği (İAFED) ile Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği iki gün sürecek sempozyum, fen liselerindeki mevcut sorunları masaya yatırarak konuyu tüm yönleriyle ele alıp çözüm önerilerine ulaşmayı hedefliyor.

Rekabet gücü yüksek bir Türkiye için fen liselerinde yapılması gereken reformların ele alınacağı sempozyumda “Küresel Rekabette Fen Liseleri”, “Fen Liselerinin Durum Tespiti”, “Fen ve Teknoloji Liseleri Deneyimi” ve “Özel Yeteneklerin Bilime Aktarılması” ana başlıkları tartışılacak, farklı workshoplar ile bilim eğitimine katkı sağlanacak.

Sempozyumda fen liselerinin durum tespiti, anket sonuçlarıyla ortaya konulacak ve fen lisesi mezunu başarılı bilim insanları, bilgi çağının bilim insanlarını yetiştirmek için fen liselerinde nasıl bir eğitim verilmesi gerektiğinin ipuçlarını paylaşacaklar. 27 Mayıs Cumartesi günü ise 09:30’da başlayıp 12:00’ye kadar sürecek çalıştaylarda “Fen Liselerinde Yabancı Dil Eğitimi, Fen Lisesi Ekonomisi, Fen Liselerinde Girişimcilik, Fen Liselerinde Bilim Felsefesi” konuları ele alınacak.

Türkiye'de yeni uygulanan fen ve teknoloji okulu deneyiminin ve somut önerilerin konuşulacağı sempozyuma tüm eğitim gönüllüleri davetli, etkinlik ücretsizdir. 

Detaylı bilgi için:

BAU TIP – Ayşegül Aydoğan Atakan /aysegul.atakan@med.bau.edu.tr  0216 579 81 23

 

Bu içerik 15/06/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..