OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat ile Özel Sağlık Sektörünün Geleceği

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Kulübü tarafından 14 Nisan 2017 Cuma günü Kuzek Kampüs konferans salonunda düzenlenen  söyleşinin konuğu Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Dr. Reşat Bahat oldu. Başta Sağlık Yönetimi bölümü olmak üzere fakülte bölümlerimizden öğrencilerin yoğun katılımının gerçekleştiği söyleşide Dr. Reşat Bahat özel hastaneler ve nitelikli operasyonların kamu ve özel sektördeki dağımlarına değindi. 

Dünyada en çok büyüyen sektörlerin başında gelen sağlık sektöründe A1 grubu olarak bilienen nitelikli operasyonlarda %53’e özel, %6 kamu payı bulunduğunu belirten Bahat, özel sektörün nitelikli maliyet işlemlerine rağmen toplam harcama içindeki payının azalmasının altını çizdi. Artan iş yükü, sayısı 40bini bulan yatak sayısına rağmen SGK paylarının %22’lerde kalması söyleşide öne çıkan konulardan biriydi. 

Sunumunun ardından katılımcılara sektörle ilgili önemli hatırlatmalarda bulunan Dr. Reşat Bahat’a Sağlık Yönetimi Kulübümüz ve fakülte öğretim görevlilerimiz teşekkür ettiler.

Bu içerik 21/04/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..