Kitap Tanıtım Toplantısı - Kalbin Son İmparatoru – Bir Kalp Cerrahının Yaşam Öyküsü

Yer: Fazıl Say Konferans Salonu
Tarih: 18/04/2017
Saat: 17:00

“Hocaların hocası” olarak anılan, BAU TIP Bilim Nişanı sahibi Op. Dr. Kemal Bayazıt’ın “Kalbin Son İmparatoru” kitabının tanıtım toplantısı, kalp cerrahisinin duayenlerini bir araya getirecek 

Türkiye’de kalp cerrrahisi alanında pek çok ilkle adını duyuran, ilk kalp naklini gerçekleştiren Op. Dr. Kemal Bayazıt’ın biyografisi Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yayımlandı. Kitaba katkıda bulunan Türk Kalp Cerrahisi camiasının öncü isimleri, 18 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek kitabın tanıtım toplantısında BAU’da buluşacak.

BAU Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç’ın açılış konuşması ile başlayacak toplantıda, Op. Dr. Kemal Bayazıt’ın kızı Itır Bayazıt, dostları ve meslektaşlarından Prof. Dr. Siber GökselProf. Dr. Cevat YakutProf. Dr. Münevver Yüksel ile Prof. Dr. Oğuz Taşdemir de konuşma yapacak. 

“Bayazıt ekolü” olarak adlandırılan kalp cerrahlarının Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki temsilcisi, BAU Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Deniz Süha Küçükaksu tarafından kaleme alınan “Kalbin Son İmparatoru – Bir Kalp Cerrahının Yaşam Öyküsü” adlı kitabının tanıtım toplantısı 18 Nisan Salı günü BAU'da gerçekleşecek. 

Program:

Yer    : BAU Beşiktaş Güney Kampüs - Fazıl Say Salonu

Tarih : 18.04.2017 / Salı

Saat  : 17.00 – 19.00 (17.00 – 17.30 arası kokteyl)

 

LCV: Ayşegül Aydoğan Atakan / aysegul.atakan@med.bau.edu.tr / 532 257 26 87 

18/04/2017