Otizmli Çocuklardan Muhteşem Konser

Bağcılar Lokman Hekim Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde düzenlemiş olduğu etkinlik ilgi ile izlendi. Etkinliğe otizmli çocuklar, velileri, eğitimciler ve Çocuk Gelişimi Bölümü başta olmak üzere Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları katıldılar. BAU Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Güngör de bu anlamlı etkinlikte çocuklar ve öğrencilerle birlikteydi. 

Etkinlik Prof. Dr. Ali Güngör ve Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Fatma Eti Aslan’ın konuşmaları ile başladı. Otizmli çocukların unutulmaz konser performansına tanıklık edilen etkinlik sonunda Çocuk Gelişimi bölümü tarafından hazırlanan hediye paketleri ve balonlar palyaçolar eşliğinde çocuklara takdim edildi. 

Bilindiği gibi dünyada her 68 çocuktan 1’i otizmli doğuyor. Bu oranı nüfusa yansıttığımızda ülkemizde 0-18 yaş arası yaklaşık 352 bin otizmli çocuk ve genç olduğu ortaya çıkıyor. Bu çocuklardan eğitim olanağına ulaşabilenlerin sayısı ise sadece 30 bin.

Bu içerik 03/04/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..