Müdür Mesajı

Değerli Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğrencilerimiz ve öğrenci adaylarımız ;

Hipokrat’ın binlerce yıl önce söylediği gibi “Sanat uzun, yaşam ise kısadır” . Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak sağlık bilimlerinin her alanında sizleri teknik olarak en üst seviyeye yükseltmeyi hedeflerken, sağlık alanının sadece bir bilim alanı olmadığını keşfediyoruz. Her gördüğümüz yeni vakayla aslında ilmek ilmek ördüğümüz bilgilerle yaşam sanatını hastalarımıza aşılıyoruz.
Bu noktada Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak hedefimiz öğrenmenin sadece sınıf içerisinde değil, sürekli devam etmesidir. Öğrencilerimize iş yaşamlarına devam ederken yüksek lisans ve doktora programlarının iş hayatlarını, hatta yaşam felsefelerini değiştirmesini planlıyoruz. Böylece multi-inter ve transdisipliner uygulamalarla Aile Danışmanlığı, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Osteopati, Kayropraktik, Sinirbilim, Doku Mühendisliği ve Rejeneratif Tıp, Sağlık Yönetimi ve Sağlık Bilişimi yüksek lisansında ve Hemşirelik ve Sinirbilim doktora programlarında öğrencilerimizle birlikte bilime katkı yapmaya devam edeceğiz.
Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kayropraktik yüksek lisans programıyla Türkiye’de ilk defa kayropraktik alanında yüksek lisans düzeyinde bir eğitim programını hayata geçirmiştir. Yine Sağlık Bilişimi ve Doku Mühendisliği ve Rejeneratif Tıp programları ülkemizde alanında az sayıda bulunan programlar arasındadır.
Bizler her şeyin hayal etmekle başladığını biliyoruz ve bu hayali bizimle paylaşmanız için sizi enstitümüze davet ediyoruz.

Yrd.Doç.Dr. Hasan Kerem ALPTEKİN
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü

Bu içerik 20/04/2017 tarihinde güncellenmiştir.